Вести

ОРЛОВИ ОБЕЛЕЖИЛИ ВИКЕНД | ГОЛОВИ И АСИСТЕНЦИЈЕ СЕРГЕЈА, А.МИТРОВИЋА, ЂУРИЧИЋА, МИЛЕНКОВИЋА, БИРМАНЧЕВИЋА, ВАЖНИ МИНУТИ ЗА ВЕЛИКИ БРОЈ РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦА

23.08.2021.

Добар викенд за наше играче пред скоро окупљање најбољег националног тима. На Острву Александар Митровић је наставио са головима у дресу Фулама, сада је откључао браву Хала (2:0), а исто је претходно учинио у дуелима са Милволом и Хадерсфилдом. Довољно за лидерску позицију у Чемпионшипу. Почела је и Серија А а већ на старту добро издање српских репрезентативаца. Многи од њих добили су високе оцене за учинак од иначе строгих италијанских извештача. Сергеј Милинковић – Савић славио је Лацијом на гостовању (1:3) Емполију и постигао први гол, код другог био асисистент. Улогу асистента и стрелца имао је и расположени Филип Ђуричић у победи Сасуола у Верони (2:3). За тим из „града љубави“ добру партију пружио је Дарко Лазовић (асистент код једног гола), Иван Илић је у игри био од 72. минута. Саша Лукић је био стартер за Торино у мечу са Аталантом (1:2). Узбудљив меч виђен је на Олимпику, Рома је славила против Фиорентине (3:1) за коју су наступали Душан Влаховић и Никола Миленковић. Наш дефанзивац је постигао леп гол за изједначење, али Римљани су до краја меча успели да славе.

У Бундес лиги стандардан је Филип Костић у дресу Ајнтрахта из Франкфурта који је ремизирао (0:0) са Аугсбургом, као и Мијат Гаћиновић са Унион Берлином (2:2). Српски везиста је на терену био у наставку меча. У Цвајти је Милош Вељковић био стартер и освојио бод са Вердером (0:0) на гостовању Карлсруеу. Млади дефанзивац Страхиња Павловић почео је и други, везани лигашки меч у Монаку, клуб из кнежевине поражен је од Ленса (0:2). У Лиги 1 бележимо и одбране Предрага Рајковића за Ремс који је освојио бод у Мецу (1:1). Михаило Ристић је славио са Монпељеом против Лоријена (3:1), наш репрезентативац је играо у другом делу сусрета.

Коло у Примери се завршава у понедељак када Севиља Марка Дмитровића и Немање Гудеља дочекује Хетафе Немање Максимовића и Стефана Митровића. Бележимо ипак учинак Уроша Рачића у дресу Валенсије, био је стартер и дао допринос у освојеном боду на гостаовању Гранади (1:1). Реал из Мадрида гостовао је Левантеу (3:3) а Лука Јовић је играо последњих 15-так минута меча када су гости успели да стигну до изједначења. У Белгији Марко Илић је био на голу стандардан у победи Кортријка (0:2) у гостима Сент Трудену. Вреди апострофирати и добру форму новопеченог „А“ репрезентативца Вељка Бирманчевића. Бивши играч Чукаричког је један од најзаслужнијих за сјајне резултате Малмеа у квалификацијама уа Лигу шампиона (постигао гол против Ренџерса, Лудогореца), а сада је био стрелац првог гола у мечу домаћег шампионата са Дегефоршом (3:0). На крају или почетку да истакнемо и Душана Тадића, капитена репрезентације и Ајакса. Гостовао је са „копљаницима“ Твентеу и освојио „само“ бод (1:1), јер нас је клуб из Амстердама навикао да са сјајним асистентом и стрелцом доминира у сваком колу.