ОРЛОВИ | НА КРИЛИМА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ, ТАДИЋ И САИГРАЧИ БЛИСТАЛИ У КЛУБОВИМА, ГОЛОВИ И АСИСТЕНЦИЈЕ

05.04.2021.

Сјајни резултати Србије на старту квалификација за Првенство света и одличан учинак наших играча у мечевима са Републиком Ирском, Португалом и Азербејџаном, имали су дефинитивно велики утицај и на учинак репрезентативаца у својим клубовима. Добро расположење које су донели са репрезентативног окупљања одразило се на клупски учинак, голове и асистенције Александра Митровића, Душана Тадића, Филипа Младеновића, Филипа Костића, Филипа Ђуричића…

Кренимо редом. Италијани су комплетно коло играли у суботу, Лацио Сегеја Милинковић-Савића остварио је важну победу против Специје (2:1) уз солидан учинак нашег аса. Сасуоло је дочекао Рому са Филипом Ђуричићем од првог минута, а захваљујући лепој асистенцији српског репрезентативца домаћи састав је освојио бод (2:2). Врерона је са Дарком Лазовићем у стартних једанаест гостовала на Сардинији Каљарију и славила (0:2). Добрим учинком могу да се похвале и „виолини“ Срби Никола Миленковић и Душан Влаховић у ремију Фиорентине у Ђенови (1:1). Нови гол за љубичасте постигао је српски нападач. У градском дербију Торино и Јувентус су играли нерешено (2:2), а Саша Лукић је у наставку меча допринео важном боду Торина у борби за опстанак.

У Бундес лиги Филип Костић је наставио са фантастичним партијама, сада је асистирао за победоносни гол Ајнтрахта у дербију са Борусијом у Дортмунду (1:2).  Од првог минута у тиму је био и Лука Јовић који је такође имао запажених потеза. Српски тандем и клуб из Франкфурта су све ближи пласману у Лигу шампиона.  Хофенхајм Мијата Гаћиновића поражен је на гостовању Аугсбургу (2:1), српски везиста је ушао у у игру у другом полувремену. На Иберијском полуострву Еибар је гостовао у Мадриду, Реал је очекивано славио (3:0), а Марко Дмитровић је спречио да пораз буде убедљивији.  Пољски шампионат протиче у знаку Легије и Филипа Младеновића. Српски репрезентативац је поново постигао гол, први од Легијина четири у мечу са Погоном (4:2). У Русији Рубин је са Ђорђем Деспотовићем победио Сочи (1:0) у борби за место које води у Европу.

Недеља је био дан када је тандем из репрезентације Александар Митровић и Душан Тадић постигао гол за Фулам, односно Ајакс. Митровић је постигао водећи гол против Астон Виле у Бирмингему, али лоша игре одбране утицала је да клуб из Лондона буде поражен (3:1). С друге стране Ајакс доминира у Холандији, гостовао је Херенвену, имао минус, а онда је Тадић из једанаестерца донео изједначење и најавио тријумф „копљаника“ (1:2). Славио је и Урош Спајић са Фејенордом (2:0) против Фортуне из Ситарда. У Француској смо видели ново добро издање Стефана Митровића чији Стразбур је славио у Бордоу (2:3), а Михаило Ристић је са Монпељеом освојио бод против Анжера у гостима (1:1). Предраг Рајковић је био на голу Ремса у узбудљивом мечу са Реном (2:2). Велики дерби играо се у Шпанији, Севиља је дочекала лидера Атлетико из Мадрига и славила (1:0). Немања Гудељ је играо у другом полувремену, док је Урош Рачић био стартер у дресу Валенсије на гостовању Кадизу (2:1). У Грчкој је ПАОК са Андријом живковићем у тиму изгубио у Атини од Панатенаикоса (3:0), а у дербију престонице АЕК је поражен од Олимпијакоса (1:5). Ненад Крстичић је био стартер.