ОРЛОВИ | ДУПЛА КРУНА ТАДИЋУ, ТИТУЛУ СЛАВИ И МЛАДЕНОВИЋ, ВЛАХОВИЋ ОБОРИО РЕКОРД СЕРИЈЕ А СТАР 62 ГОДИНЕ, КОСТИЋ БЛИЗУ ИЗБОРА У ИДЕАЛНИХ 11 БУНДЕС ЛИГЕ, СТЕФАН МИТРОВИЋ СТРЕЛАЦ НА "ВЕЛОДРОМУ", ГОЛОВИ ГРУЈИЋА, ДЕСПОТОВИЋА

03.05.2021.

Узбудљив викенд је иза наших репрезентативаца, а памтиће га пре свих Душан Тадић, Душан Влаховић, Филип Младеновић…Најава доброг викенда за Орлове било је одлично издање Стефана Митровића за Стразбур на гостовању Олимпику. Српски дефанзивац је постигао водећи гол на „Велодрому“ (1:1), гости су остали непоражени и освојили важан бод у борби за опстанак у Лиги 1. У Немачкој је на терену био Милош Вељковић, играло се полуфинале Купа између Вердера и РБ Лајпцига. Одиграо је Вељковић добру утакмицу, Вердер је био на прагу изненађења, али гости су голом у 120+1 минуту успели да славе (0:0-1:2). У Португалу Порто се не предаје у борби за титулу са Спортингом из Лисабона, сада су „змајеви“ славили против Фамаликаа (3:2), а стрелац трећег гола био је Марко Грујић.

У суботу је Александар Митровић гостовао са Фуламом Челсију (2:0), а наш рекордер у игру је ушао од 81. минута. У Серији А Верона је играла са Специјом (1:1), Дарко Лазовић је био стартер, Иван Илић је на терен ушао у наставку. После дужег времена у Примери је славио Еибар нашег Марка Дмитровића, савладан је Алавес (3:0). Пољска је добила шампиона, а после дербија између Легије и Висле, клуб из Варшаве је оверио титулу. Огроман допринос дао је Филип Младеновић који је можда одиграо сезону каријере. У Русији Ђорђе Деспотовић води Рубин ка месту које гарантује пласман у Европу, српски нападач је постигао први гол у важној победи против Динама из Москве (2:0).

Недеља је била у знаку нове шампионске титуле Ајакса. Капитен „копљаника“ Душан Тадић, после освојеног купа, подигао је „тањир“ намењен најбољем тиму Ередивизије. Ајакс је рутински савладао Емен (4:0) уз нове две асистенције капитена Србије. Васкрс 2021. године памтиће и нападач Фиорентине Душан Влаховић. Српски репрезентативац је на гостовању Болоњи у 34. колу Серије А постигао  два поготка и са 19 голова у сезони оборио рекорд Серије А стар 62 године. Влаховић се у 22. минуту из пенала уписао у стрелце и са 21. годином и 95 дана постао је најмлађи фудбалер у историји италијанског шампионата који је постигао најмање 18 погодака у једној сезони. Потом је у 73. минуту и други пут матирао екипу Синише Михајловића. Фудбалер Фиорентине је на вечној листи претекао Бразилца са италијанским пасошем Жозеа Алтафинија. Некадашњи играч Милан држао је рекорд са 18 голова из сезоне 1958/59. Душан Влаховић је 2018. из Партизана отишао у Фиорентину, а актуелна сезона убедљиво му је најбоља у каријери. Млади нападач је у последњих шест мечева у првенству Италије постигао седам голова. Кад смо већ на Апенинима, вреди истаћи и да је Лацио са Сергејом у постави савладао Ђенову (4:3). У Лиги 1. Предраг Рајковић је са Ремсом гостовао Ниму (2:2), а Михаило Ристић је са Монпељеом неочекивано поражен код куће од Сент Етјена (1:2). На крају и лепа вест из Немачке. Филип Костић налази се близу идеалних 11 Бундес лиге. Потврда феноменалних партија нашег репрезентативца који се са Ајнтрахтом налази на прагу пласмана у Лигу шампиона.