ОРЛОВИ | ДВА ГОЛА ЖИВКОВИЋА, СТРЕЛЦИ И ДЕСПОТОВИЋ, ТАДИЋ, КОСТИЋ, СЕРГЕЈ АСИСТЕНТ ЗА НОВУ ПОБЕДУ ЛАЦИЈА, НА ТЕРЕНУ ЈОВИЋ, ДМИТРОВИЋ, А.МИТРОВИЋ, ГУДЕЉ, ВЕЉКОВИЋ, С.МИТРОВИЋ, РАЈКОВИЋ, КРСТИЧИЋ, МИЛЕНКОВИЋ, ВЛАХОВИЋ, РАЧИЋ...

20.03.2021.

Викенд пред окупљање најбољег националног тима и старт у квалификацијама за Првенство света, дуеле са Републиком Ирском, Португалом и Азербејџаном, и последњи скенер учинка репрезентативаца који се налазе на списку селектора Драгана Стојковића. Увод у викенд био је нови гол, сада већ 11. у шампионату Русије (уз три асистенције) Ђорђа Деспотовића. Сада у неочекиваном поразу Рубина на свом терену од Химкија (1:3). На Острву је важне минуте имао и Александар Митровић. Фулам је изгубио од Лидса (1:2) а Митровић је био на терену од 46. минута.

Суботу је обележио, ко зна који пут, феноменални Филип Костић. Ајнтрахт је декласирао Унио Берлин (5:2) уз нови гол и асистенцију српског нападача. Стартер у домаћем саставу био је и Лука Јовић. Вердер је са Милошем Вељковићем у саставу поражен на свом терену од Волфсбурга (1:2).  У Примери на терену је био Марко Дмитровић а са њим на голу Еибар је одолео Атлетику у Билбау (1:1), Немања Гудељ гостовао је са Севиљом Ваљадолиду (1:1). Српски репрезентативац био је на терену од првог минута.

Велики број наших репрезентативаца наступао је за своје клубове у недељу. Стефан Митровић је био у тиму Стразбура у мечу са Ленсом (1:2), Предраг Рајковић је славио са Ремсом на гостовању Дижону (0:1), а Михаило Ристић је ушао у игру у наставку сусрета Монпеље – Бордо (3:1). У Серији А Аталанта је славила у Верони (0:2) а Иван Илић и Дарко Лазовић су играли за домаћи састав у другом полувремену. Лацио је уз асустенцију Сергеја Милинковић-Савића победио у Удинама (0:1), а Фиорентина за коју су читав меч одиграли Никола Миленковић и Душан Влаховић (асистенција) поражена је на свом стадиону од Милана (2:3). У Бундес лиги Херта је остварила важну победу у борби за опстанак против Бајера из Леверкузена (3:0), Немања Радоњић је играо од 71. минута. У Шпанији Хетафе је са Немањом Максимовићем у постави ремизирао код куће са Елчеом (1:1), а Урош Рачић је са Валенсијом остварио веома важну победу против Гранаде (2:1). У Грчкој је ПАОК славио против АЕК-а уз два гола Андрије Живковића (3:1), Ненад Крстичић је наступао за клуб из Атине. У Холандији ништа ново, наставља се доминација Ајакса, сада је клуб из Амстердама демолирао Ден Хаг (5:0) уз нови гол капитена Душана Тадића. У Белгији је наступао Страхиња Павловић, али Серкл Бриж је поражен на гостовању Генту (1:0).