ОРЛОВИ | БУМ - БУМ ДЕСПОТОВИЋ, ТАДИЋ СПАСИО АЈАКС У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ, ЛАЗОВИЋЕВА АСИСТЕНЦИЈА ЗА БОД ПРОТИВ ЈУВЕНТУСА, УПИСАО СЕ И ЉАЈИЋ, СТЕФАН МИТРОВИЋ ОДОЛЕО У ЛИЛУ, ВРАТИО СЕ АЛЕКСАНДАР МИТРОВИЋ

28.02.2021.

Добар викенд за наше репрезентативце. Истина, није све у резултатском смислу почело добро, јер свакој серији дође крај па тако и оној коју су имали Филип Костић и Лука Јовић са франкфуртским Ајнтрахтом. На отварању 23. кола црвено-црни су гостовали Вердеру у Бремену где их је од првог минута чекао Милош Вељковић. После нове асистенције Костића Ајнтрахт је дошао у вођство, али у наставку је уследио преокрет и радост домаћин (2:1). Истог дана радовао се и Адем Љајић, Бешикташ је савладао Денизли (3:0) уз један гол репрезентативца Србије.

Дан касније занимљив дуел у Болоњи где је гостовао Лацио са Сергејом и изгубио (2:0), а питање је да ли би тим Синише Михајловића славио да код резултата 0:0 Имобиле није промашио једанаестерац. У Верони је гостовао шампион из Торина, Јувентус је био на прагу победе, али десетак минута пре краја Дарко Лазовић је упутио сјајан центаршут за гол Барака и коначних 1:1. Немања Радоњић је забележио прве минуте као стартер у Бундес лиги на гостовању Волфсбургу, али Херта није избегла пораз (2:0).  У Пољској Филип Младеновић и Легија настављају са одличним партијама, сада је остварена важна победа на гостовању против Горњика (1:2).

На Острву смо у недељу видели дуел Луке Миливојевића и Александра Митровића (ушао у наставку), Кристал Палас и Фулам су узели по бод. У Лиги 1 још један меч репрезентативних саиграча, Предраг Рајковић на голу Ремса, Михаило Ристић на левој страни терена у дресу Монпељеа. Није било голова (0:0). Вреди апострофирати добро издање Стефана Митровића и велики бод Стразбура на тешком гостовању у Лилу (1:1). С друге стране на Апенинима, у Удинама, Фиорентина са Душаном Влаховићем и Николом Миленковићем у тиму није успела да избегне минималан пораз (1:0). Недељу су ипак обележили Ђорђе Деспотовић са два гола у Москви против Спартака (0:2) и Душан Тадић који је сачувао Ајакс голом из једанаестерца у надокнади времена, у великом дербију са ПСВ -ом у Ајндховену (1:1).