У 21

Орлићи поражени на старту ЕП у Пољској

17.06.2017.

Млада репрезентација Србије је имала иницијативу и неколико великих прилика, али Португал је искористио своје шансе за победу

СТРЕЛЦИ: 1:0 Гуедеш 37, 2:0 Фернандеш 87. Стадион:Завиша у Бидгошћу. Гледалаца:11000. Судија: Беноа Бастиен (Француска). Помоћници: Х.Закрани, Ф.Жаке (Француска). Жути картони: Семедо, Брума, Фернандеш (Португал), Грујић, Гаћиновић, Антонов, Гајић (Србија).
ПОРТУГАЛ: Варела, Кансело, Едгар, Семедо, Родригез, Карваљо (од 59. Ренато Санчез), Невес, Поденсе (од 67. Медеирош), Фернандеш, Гуедеш, Жота (од 46. Брума). Селектор: Руи Жорж
СРБИЈА: В.Милинковић – Савић, Гајић, Јовановић, Вељковић, Антонов, Максимовић, Грујић (од 67. Радоњић), Живковић, Гаћиновић, Ђурђевић (од 74. Ожеговић), Чаврић (од 46. Плавшић). Селектор: Ненад Лалатовић

Млада репрезентација Србије поражена је у првом мечу Б групе на Европском првенству у Пољској од селекције Португала. У дуелу где смо заслужили много бољи исход, јер смо током меча имали више иницијативу и већи број прилика, остали смо без бодова.
Први део игре прошао је углавном у изједначеној борби, са неколико прилика на обе стране, а Португалци су једну искористили преко Гонзала Гуедеша. Играо се 37. минут када је испратио једну акцију и главом спровео лопту у мрежу.

А могли смо ми први до вођства, први пут у 11. минуту после одличне акције Гајића, који се убацио из другог плана, и повратне лопте на коју је натрчао Грујић, али у последњи тренутак један од дефанзиваца Португала спречио је да Орлићи дођу до заслужене радости. Имао је и Живковић прилику осам минута касније да из слободног ударца савлада Варелу, али лопта је завршила у „зиду“ Португала. И онда најбоља прилика у првом полувремену, Живковић је убацио лопту иза задње линије Португала, Ђурђевић је имао на нози, уследио је ударац али срећа је била савезник Вареле.
У наставку селектор Лалатовић је извршио прву измену, Плавшић је добио прилику уместо Чаврића, а судија Бастиен је поништио гол, због офсајд позиције, Ђурђевића. Ти уводни минути наставка припадали су нашим момцима, Португал је био сабијен на његовој половини, а у 58. минуту лопта је била већ виђена у голу после центаршута Живковића и ударца Грујића, али је ипак отишла поред стативе. Лепу акцију смо извели и пет минута касније, сада је Гаћиновић центрирао а Ђурђевић са неких 11 метара гађао, али лопта је на путо до Вареле ударила Семеда и то више није био тежак посао за португалског голмана.

Имали смо до краја већи посед лопте, далеко већу иницијативу, покушавали преко Плавшића, Живковића, Гајића…да стигнемо до заслуженог изједначења, али срећа и рекли бисмо правда, нису данас били савезник наших момака. И Португал је то знао да казни, играо се 87. минут када је Фернандеш изашао сам испред Вање Милинковића-Савића и поставио коначан исход меча.У наредном мечу, 20.јуна, ривал ће нам бити БЈР Македонија (18,00), а у другом мечу истог дана од 20,45 играју Португал и Шпанија.

Славиша Кокеза и Горан Буњевчевић уз Орлиће
Председник ФСС Славиша Кокеза и спортски директор Горан Буњевчевић дошли су у Бидгошћ како би били уз Лалатовића и његове изабранике. И чланови стручног штаба „А“ репрезентације Зоран Филиповић, Горан Ђоровић и Радиша Илић били су у ложи стадиона Завиша и посматрали генерацију која је пројектована да у перспективи буде носилац свих активности у најбољој репрезентацији Србије.
Одлична посета, стадион распродат
УЕФА је пустила ограничен број улазница за све утакмице, а то се показало као пун погодак. Делови стадиона Завиша, југ и север били су покривени УЕФА обележјима, а источна и западна страна су биле испуњене до последњег места. За утакмицу Србија – Португал продато је близу 11000 улазница, а карата нема ни за утакмицу трећег кола наше групе када се састајемо са Шпанијом, такође у Бидгошћу.