ПРВИ КРУГ КВАЛИФИКАЦИЈА U19W | ОМЛАДИНКЕ ПОБЕДОМ ПРОТИВ БЕЛОРУСИЈЕ НА КОРАК ОД ЕЛИТ РУНДЕ

02.10.2019.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Ступар 29, 0:2 Плавшић 37, 0:3 Плавшић 69, 0:4 Е.Е.Петровић (из једанаестерца) 72, 1:4 Ваљук 84. Стадион Спартак у Могилеву. Судија: М.Шмелцер (Швајцарска). Жути картони: Ступар (Србија).

БЕЛОРУСИЈА: Савко, Игруша (од 68. Кашинаскаја), Ситникава, Станкевич, Асаула, Сидочук, Пинчук (од 38. Тихводова), Ваљук, Гиршитс, Татарин (од 68. Васкобович), Тихон.

СРБИЈА: Ј.Петровић, Марјановић, Милић (од 80. Воркапић), Денда, Крстић (од 80. Чолић), Е.Е.Петровић, Гајдобрански (од 84. Васовић), Ступар, Барјактаровић, Плавшић (од 80. Маговчевић), Булатовић (од 70. Павловић).

Добро, очекивано издање женске омладинске репрезентације Србије и веома важна победа против Белорусије – 4:1(2:0) у првом колу првог круга квалификација за пласман на Европско првенство.

Разлика у квалитету се видела већ од првог минута али на први гол је морало да се чека све до 29. минута када јеЖивана  Ступар најавила тријумф наших девојака. Расположена Николина Плавшић је са два гола показала класу, а Ема Емилија Петровић је са 11 метара ставила тачку на веома добру игру Србије. Домаће играчице успеле су до краја само да ублаже висок пораз.

Наредни меч Србија игра 5.октобра, ривал нам је Кипар. Три дана касније следи последњи меч са Енглеском која је данас савладала Кипар – 8:0(4:0). Две селекције избориће пласман у елит рунду квалификација.