У 19

U19 | ОМЛАДИНЦИ СРБИЈЕ У ЕЛИТНОЈ РУНДИ КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ПЛАСМАН НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

16.11.2021.

СРБИЈА: Лукић, Деспотовски, Петковић, Суботић, Крсмановић, Ј.Митуљикић (од 69. Баждар), Милетић, Мотика, Н.Митуљикић (од 87. Ковачевић), Лазетић (од 80. Хрстић), Ајдар. Селектор: Дејан Бранковић

ФРАНЦУСКА: Ло Тутала, Зукру (од 72. Ел-Фатахи), Камара, Дукуре, Дијуф, Михут (од 46. Переира), Аделин (од 79. Бондо), Ба (од 46. Гурна.Даут), Вирџинијус (од 79. Ели-Вахи), Аблин, Чауна. Селектор: Лендри Шован

На крилима велике победе А тима у Лисабону, омладинци Србије заиграли су у истом стилу и обезбедили пласман у елитну рунду квалификација за Европско првенство које ће се наредне године одржати у Словачкој.
У мечу последњег кола квалификационог турнира који је одржан у Албанији, изабраници Дејана Бранковића поражени су од Француске са 2:1,  голом у последњим секундама и у ситуацији када су били са играчем мање на терену.
Прво полувреме је протекло у високом ритму и обиловало је узбуђењима пред оба гола.
Србија је створила велики број шанси, али је ипак морала да јури резултат.
Французи су повели после одличног контранапада који је у гол претворио Чауна већ у 3. минуту. Након тога, ређале су се прилике наше репрезентације преко Мотике, Ајдара, Милетића, Лазетића, а голман Француске је у једном тренутку са гол-линије спасавао своју мрежу.
Апсолутно заслужено изједначење стиже у 33. минуту, када је Ајдар наставио свој голгетерски низ започет у првој утакмици против домаћина турнира када је био двоструки стрелац у победи од 2:1.
У наставку сусрета, поново су голмани Лукић и Ло Тутала имали пуне руке посла.
Србија је углавном претила преко Мотике, док је Француска најбољу прилику пропустила у 65. минуту, када је Ел Фатахи из полуволеја уздрмао пречку.
Други жути картон и искључење Милетића у 86. минуту утицали су да Француска преузме иницијативу у финишу утакмице, а победоносни гол постигао је Аблин у петом минуту надокнаде времена, када је прихватио лопту на ивици казненог простора и снажним ударцем затресао мрежу.

По свему приказаном, српски омладинци нису заслужили пораз у дуелу против једне од најјачих репрезентација у Европи. Пораз који не боли и који је захваљујући резултати друге утакмице у којој је Албанија славила против Северне Македоније са 3:1, одвео наше момке у наредну рунду квалификација за Европско првенство.