У 19

Омладинци поражени од Немачке у 2.колу елит рунде квалификација – 0:2(0:1)

25.03.2017.

СТРЕЛЦИ:1:0 Баркок 44, 2:0 Бусам 87. Стадион: Спортпарк. Гледалаца:око 1000. Судија: Бојан Панџић (Шведска).Помоћници: Ј.Нилсон, А.Тегони (Италија). Жути картони: Паслак (Немачка), Радић, Машовић, Златановић, Гојков (Србија). Црвени картон: Машовић 72. (Србија).
НЕМАЧКА: Шуберт, Франке, Гул, Чабот, Геигер (од 90. Шмит), Паслак, Аменидо, Оскан, Хак (од 81. Бусам,), Фриеде, Баркок (од 89. Баку).
СРБИЈА: М.Илић, Радић, Машовић, Динга, Благојевић, Аџић (од 76. Аџић),Рачић, Јовановић (од 67. Гојков), Мишковић (од 46. Нишић), Пантић, Златановић.
Омладинска репрезентација Србије поражена је у другом мечу елит рунде квалификација за пласман на Европско првенство од домаћина турнира Немачке – 0:2(0:1).
После победе у првом мечу против Словачке, изабраници селектора Милана Обрадовића пружили су добру партију и против вршњака из Немачке, али једна неопрезност пред сам крај првог дела игре, практично је пресудила овај меч.Покушавали су наши момци да стигну до изједначења, али после искључења Машовића у 72. минуту није било реално да против јаке селекције Немачке остваре повољнији резултат.Играо се 87. минут када је резервиста Бусам поставио коначан исход утакмице и практично одвео Немце на ЕП које се одржава у Грузији.

МИЛАН ОБРАДОВИ:ПОРЕМЕТИО НАС ГОЛ У ФИНИШУ ПРВОГ ДЕЛА
Мојим момцима честитам на труду и пожртвовању.У првом делу смо имали неколико ситуација, које смо могли и боље да завршимо. У почетку су домаћини били агресивнији, али смо успели да одговоримо и успоставимо равнотежу. Гол у финишу првог полувремена нас је пореметио. У другом делу смо покушали да се вратимо резултатски, имали смо добру прилику када је Аџић сутирао главом. Искључење Машовића нам је пореметило планиране измене. Други гол смо примили из одбијене лопте и са играчем мање нисмо могли да се вратимо у меч. Снажан противник и јак темпо су нас истрошили. Остаје нам да се добро опоравимо и против Кипра пружимо јос бољу игру-рекао је после меча селектор Милан Обрадовић.