МОЋНА СРБИЈА | ОДЛИЧНО ИЗДАЊЕ И УБЕДЉИВА ПОБЕДА ПРОТИВ ЛУКСЕМБУРГА

04.09.2021.

Одлично издање Орлова и победа – 4:1 (2:0) против Луксембурга у четвртом колу квалификација за Првенство света које се 2022. године одржава у Катару.

СТРЕЛЦИ: 1:0 А.Митровић 22, 2:0 А.Митровић 35, 2:1 О.Тил 77, 3:1 Шано 81 (аг), 4:1 Миленковић (90+5) Стадион Рајко Митић. Судија: Халил Мелер (Турска)

СРБИЈА: Рајковић, Миленковић, Настасић (85.Вељковић), Павловић, Лазовић (71.Радоњић), Лукић (71.Влаховић), Гудељ, Костић, Тадић (90+2 Максимовић), Милинковић-Савић, A.Митровић (85.Јовић). Селектор Драган Стојковић

ЛУКСЕМБУРГ: Морлс, Јанс, Шано (89.Девил), Махмутовић (О.Тил), Карлсон, К. Мартинс, Бареиро – Синани (89.Скендеровић), Тил, Микел Пинто, Родригес. Селектор Лук Холц

Добро је Србија ушла у меч, довољно агилно и агресивно. Имали смо од старта много већи посед, покушавали кроз пас игру да дођемо до прилике.  Прво веће узбуђење, прву праву прилику видели смо у 15. минуту меча, Костић је упутио центаршут, а Александар Митровић покушао главом да погоди небрањени део мреже Луксембуржана. Четири минута касние нова стопостотна шанса, сада је Душан Тадић био у шеснаестерцу, искоса са неких десетак метара шутирао је али право у голмана Морлса.

Све то као да је била најава нашег заслуженог вођства.Сергеј Милинковић – Савић је послао феноменалан пас ка Александру Митровићу који се нашао сам испред Морлса, а онда из прве, рутински пласирао лопту у мрежу. Шести погодак најбољег стрелца у квалификацијама. Наставили су Тадић и другови да доминирају, сада је све било можда и лакше, јер Луксембург је морао мало да се отвори. И наравно знали су Орлови то да казне. Сада је Филип Костић прошао по левој страни, упутио прецизан центаршут, а Александар Митровић главом дуплирао предност Србије. Седми гол тренутно најбољег стрелца у квалификацијама за Првенство света.

Србија је сада имала комфорну предност, а Луксембуржани су највише запретили у сам смирај првог дела меча, али је Матија Настасић у два наврата одлично интервенисао. У наставку је Србија одржала висок ниво игре, али и Луксембург је играо много храбрије, офанзивније. У 50. минуту могли смо да повисимо вођство, мало је недостајало да видимо аутогол, после Сергеја и Дарка Лазовића, Шано је неспретно реаговао. Није ипак било много прилика, а промена резултата уследила је у 77. минуту. Није деловало да гости могу да изненаде и постигну гол, али резервиста у Луксембургу 0.Тил је после једне размене пасова шутирао снажно са неких 16 метара и савладао Предрага Рајковића. Гол који је био знак Тадићу, Митровићу и саиграчима да убаце одмах у пету брзину како би одагнали сваку сумњу у коначан епилог меча. И тако је било, нисмо дуго чекали на нови гол. Поново је Александар Митровић одрадио велики део посла, успут се и повредио и морао да напусти игру (после судара главом са ривалом), а Шаноа је само довршио оно што је наш центарфор започео. Три гола за мирнији завршетак меча. Да ли је крај? Није. Селектор Драган Стојковић извршио је неколико измена у финишу меча, а после акције по левој страни и лепог центаршута, Никола Миленковић је ударцем главом поставио коначан резултат. Убедљива победа Србије после заиста још једног доброг издања Стојковићевог тима.

Србија је, дакле, наставила са добрим партијама и резултатима у квалификацијама за Првенство света, а нови дуел Орлове очекује 7. септембра на трави стадиона у Даблину, против Републике Ирске.