У 21

МЛАДИ САВЛАДАЛИ ПРВАКА ЕВРОПЕ ШВЕДСКУ - 2:0 (2:0)

25.03.2017.

Фантастична игра у Марбељи, на дебију селектора Ненада Лалатовића

СТРЕЛЦИ: 1:0 Живковић у 28, 2:0 Ожеговић у 36. минуту. Терен спортског центра у Марбељи. Главни судија: Хавијер Морено Муњоз (Шпанија). Помоћници: Анхел Мариа Валверде Мартинез, Мигел Анхел Гонзалез Марин (Шпанија). Жути картони: Грујић, Живковић (Србија). Олсон, Брорсон, Халберг (Шведска).
СРБИЈА: В. Милинковић-Савић (од. 60. Радуновић), Гајић, Антонов, Вељковић (од 87. Мараш), Ожеговић, Максимовић, Чаврић, Јовановић, Грујић, Живковић, С. Милинковић-Савић.
ШВЕДСКА: Ерландсон, Севанкамбо (од 10. Лундквист), Валквист (од 82. Дагерстал), Ј. Ларсон (од 63. Брорсон), Конате, Тиблинг (од 63. Мрабти), Франсон (од 63. Халберг), Олсон, Танковић (од 72. Карлсон), Страндберг (од 82. Џ. Ларсон), Енгвал.

У првом контролном мечу Младе репрезентације Србије и дебију селектора Ненада Лалатовића, сјајна генерација шампиона из Литваније и Новог Зеланда, победила је вршњаке из Шведске – 2:0 (2:0). Голове су постигли Андрија Живковић у 28. минуту и Огњен Ожеговић у 36. минуту.
Утакмица је одиграна у шпанској Марбељи и послужила је и једној и другој репрезентацији као припрема за предстојеће УЕФА Европско првенство које ће бити одржано овог лета у у Пољској.

Успешан дан српског фудбала обележила је, после победе А репрезентације у Грузији, и млада селекција и то величанственом игром, посебно у првом полувремену, када су декласирали Швеђане и надиграли их у свим сегментима игре. Била је то права рапсодија, смишљена, организована, течна и надахнута игра читавог тима, а посебан тон давао је Андрија Живковић и изузетно агилни Огњен Ожеговић. Када се све то дешава у дуелу са Шведском, која је у протекле две године одиграла 14 мечева без пораза, чиме је заслужила и титулу европског првака у тој конкуренцији, онда то представља доказ раскоши једне вансеријске генерације српских фудбалера, која расте и сазрева на најбољи могући начин.
Све линије тима: чврста одбрана, маштовита средина терена и убојит напад функционисале су сложно и разноврсно, тако да је резултат тога осликан у рафалној паљби од 12 шутева на гол противника у првом полувремену, безброј контранапада, корнера и дуплих пасова. Нема сумње да овај тим има победнички дух и комплетну физиономију. Право је уживање гледати га…
У другом полувремену темпо игре је опао, али са јасном намером нашег тима да успори и много тога сачува за следеће утакмице и наредне ривале. Наравно, Швеђани ни то нису могли да искористе, тако да су углавном статирали и гледали како се српски играчи забављају.
Следећи меч млада репрезентација Србије одиграће у Словачкој, у уторак 28. марта, у месту Сениц, предграђу Братиславе. Биће то још једна прилика да нови селектор Ненад Лалатовић испроба још неку варијанту, у широкој лепези комбинаторике којом располаже ова сјајна генерација…