Митровић сачувао врх

12.06.2017.

Велшани повели голом Ремзија из једанаестерца у 39. минуту, судија превидео пенал за нас, а онда Митровић донео реми

СТРЕЛЦИ: 1:0 Ремзи у 35, 1:1 Митровић 73. Стадион: Рајко Митић. Гледалаца: 45.000. Судија: Мануел Де Соуза (Португал), Помоћници: Рикардо Сантос и Нуно Переира.Жути картони: Стојковић, Миливојевић, Матић (Србија), Ален, Ричардс (Велс).
СРБИЈА: Стојковић -, Ивановић, Митровић, Настасић, Рукавина,Коларов, Миливојевић (од 63. Гудељ), Матић, Костић (од 67. Пријовић), Тадић, Митровић. Селектор: Славољуб Муслин
ВЕЛС: Хенеси – Гунтер, Дејвис, Честер, Вилијамс, Ален, Ремзи, Едвардс (од 73. Хавс), Ледли, Ричардс, Вокс (од 85. Ловренс). Селектор: Крис Колман

Репрезентације Србије и Велса одиграли су нерешено 1:1 (0:1) у шестом колу квалификација, и после идентичног резултата у дуелу Ирске и Аустрије у Даблину, ситуација у групи Д остаје практично непромењена.
Сходно веома замршеној ситуацији у групи, и великом улогу на овом мечу, обе екипе су у утакмицу ушле веома обазриво, пре свега размишљајући о затварању прилаза ка сопственом голу. Уводни део меча одвијао се на половини терена, са великим бројем прекршаја и константним сецкањем игре, где су и једни и други чекали грешку противника. До првог узбуђења чекало се све до 27. минута, шаховску партију Муслин – Колман прекинуо је Рукавина, који се добро убацио по десном боку, успео да пошаље једну јако опасну лопту, коју ипак није нашла пут до наших нападача. Био је то увод у мини серију опасних ситуација пред голом Хенесија, два пута за само два минута Митровић је ударцима главом озбиљно претио гостима.
Мрежа Велшана се није затресла, али било је то довољно да прокључају трибине највећег српског стадиона. Публика је осетила да су „орлови“ близу вођства, међутим, догодила се потпуно супротна ствар – до предности долазе Острвљани.

Ален је са леве стране извео скраћени корнер приликом кога је Миливојевић вукао за дрес Воукса, што је португалски судија Де Соуза окарактерисао као једанестерац. Ремзи је био вешт са беле тачке, тако смо и у овом мечу кренули из минуса.
Већ на самом старту другог полувремена, Србија је оштећена и ту нема никакве дилеме. Тадић је центрирао са левог бока, лопта је очигледно погодила Гинтера у руку, а утисак је да једино португалски арбитар то није видео.
Нисмо имали много избора, напали смо из свих оружја, док су се Велшани у свом препознатљивом маниру, вешту и врло организовао бранили. Муслин је на терен послао и дебитанта Александра Пријовића, што се показало као прави потез. Нападач Паока је одлично прихватио једну лопту, још боље је проследио до Митровића, који смирено завршава лепу акцију. Митровић је могао потпуно да потопи Велшане, али је његов одличан ударац главом у 89. минуту отишао поред гола.
У септембру Србија дочекује Молдавију, а Република Ирска иде у Тбилиси на неугодно гостовање Грузији.