Вести

КРУНА ФЕНОМЕНАЛНЕ СЕЗОНЕ | МИТРОВИЋ СА ФУЛАМОМ У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ! (ВИДЕО)

04.08.2020.

Феноменалну сезону са Фуламом српски репрезентативац Александар Митровић крунисао је пласманом у Премијер лигу! После 26 постигнутих голова, највише у првих пет рангова енглеског фудбала, Митровић није, због неугодне повреде мишића, могао да игра у полуфиналу бараж дуела са Кардифом, а због исте у финалном мечу са Брентфордом на терен је ушао у 90+1 минуту. И Митрогол је успео у продужетку (117. минут) да асистира двоструком стрелцу Брајану код другог гола и тако стави тачку на велику победу тима из западног Лондона – 2:1 и повратак Фулама у Премијер лигу.

Тренутак који је преломио утакмицу догодио се у 105. минуту када је голман Брентфорда Давид Раја направио катастрофалну грешку. Приликом прекида оставио је празан простор левом беку Фулама Џону Брајану који је ударцем са 35 метара гађао и погодио непокривени ближи угао и донео велику радост Фуламу. Интересантан детаљ догодио се одмах по окончању меча, када су се сви играчи Фулама радовали, Александар Митровић је пришао шпанском чувару мреже с намером да га утеши због грешке која је практично одлучила овај меч вредан 200 милиона евра. Гест вредан пажње, гест који говори о величини Александра Митровића.