ЛИГА Б НАЦИЈА | РУСИЈА СЛАВИЛА У МОСКВИ

03.09.2020.

Стрелци: 1:0 Џјуба 48. (из једанаестерца), 2:0 Каравајев 69, 2:1 Митровић 78, 3:1 Џјуба 80. Стадион: ВТБ Арена (Москва). Судија: Вили Колум (Шкотска)

РУСИЈА: Шуњин – Фернандез, Семенов (од 77. Нојшатед), Џикија, Жирков (од 81. Кизајев) – Зобнин, Оздојев, Јонов – Каравајев, Бакајев (од 67. А.Миранчук), Џјуба. Селектор: Станислав Черчесов

СРБИЈА: Дмитровић – Миленковић, Ни. Максимовић, Павловић (од 64. Коларов) – Лазовић, Не. Максимовић (од 84. Љајић), Гудељ, Костић – Милинковић Савић (од 64. Ђуричић), Тадић – Митровић. Селектор: Љубиша Тумбаковић

У првом мечу новог циклуса Лиге Б нације, Русија је савладала Србију у Москви – 3:1 (0:0). Србија је у уводним минутима имала контролу игре, већи посед лопте, добар део времена проводила је на половини руске репрезентације. Преко крилних играча, Костића и Лазовића тражио се Митровић, а у десетом минуту после прекида и центаршута Костића, Милинковић – Савић је покушао главом, али лопта је завршила поред гола. Четири минута касније видели смо поново добро акцију нашег тима, Тадић се нашао у изгледној прилици посла додавања Милинковић – Савића, али за тренутак му је лопта побегла и може се рећи да су Руси у тим тренуцима имали у доста среће.

Деловала је Србија на терену добро, агресивно, са тројицом играча у задњој линији, појачаним везним редом. И штета је што у 21. минуту нисмо валоризовали добро издање после сјајног продора Костића по левој страни и ударца Милинковић – Савића. Шуњин је одлично реаговао и спасио већ виђено вођство Орлова.

Русија практично није имала ударац на гол, а онда у 23. минуту после изведеног корнера Џјуба је био у прилици, али прво Дмитровић, а затим и Лазовић отклонили су опасност од нашег гола. Русија је можда најбољу прилику имала у 40. минуту после гужве у нашем шеснаестерцу и великог промашаја Бакајева. И то је било све у првих 45 минута игре. Сасвим солидно, добро издање наше селекције.

Наставак није почео добро, после једног испуцавања Шуњина, Бакајев се нашао испред Дмитровића, оборен је, а судија Колум из Шкотске показао је на једанаестерац. Џјуба је био сигуран реализатор.

Могли смо већ после неколико минута да дођемо до изједначења, имали смо вишак играча у контранападу, Костић је поново лепо прошао по левој страни, уследила је повратна лопта која, ипак, није, дошла до Митровића, а налазио се наш нападач у одличној позицији.

Играо се 69. минут када је Каравајев повисио вођство домаћина, ударцем искоса с леве стране, Дмитровић није могао ништа да уради. Десет минута касније вратили смо се резултатски у игру, после добре акције Лазовића и реализације Митровића. Међутим, радост је кратко трајала, Русија је поново добила нови поклон и Џјуба је постигао свој други, а за Русију трећи гол. До краја меча Ђуричић се нашао у одличној прилици, али није било промене резултата. У недељу, 6. септембра у другом колу Србија се састаје са Турском на стадиону „Рајко Митић“.

У другом мечу наше групе Мађарска је приредила мало изненађење победом против Турске у Сивасу – 1:0(0:0).  Једини гол постигао је Собослаји у 81. минуту после феноменално изведеног слободног ударца.