ЛИГА Б НАЦИЈА | РЕМИ ОРЛОВА У БУДИМПЕШТИ

15.11.2020.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Радоњић 17, 1:1 Калмар 39. Стадион: Пушкаш арена. Игра се без присуства публике. Судија: Глен Ниберг (Шведска). Жути картони: Сигер (Мађарска),  Максимовић, Лукић, Спајић (Србија).

МАЂАРСКА: Дибуш – Ботка, Ланг, Кечкеш – Бесе (од 78. Ђурко), Калмар, А. Нађ, Собослаји (од 78. Шефер), Холендер (од 68. Ханђа) – Сигер (од 57. Него), Николић (од 57. Кинвеш).

СРБИЈА: Дмитровић – Миленковић, Спајић, Гудељ – Лазовић (од 57. Гаћиновић), Максимовић (од 62. Грујић), Лукић, Ристић (од 62. Младеновић) – Тадић (од 79. Милинковић – Савић), Радоњић (од 79. Влаховић) – Јовић.

Репрезентација Србије играла је нерешено – 1:1(1:1) у Будимпешти са Мађарском у претпоследњем колу Лиге Б нација. Други циклус овог такмичења завршава се у среду када ће наша репрезентација бити домаћин Русији на стадиону „Рајко Митић“ у Београду.

Селектор Љубиша Тумбаковић промешао је мало карте у односу на меч са Шкотском, а управо један од нових играча у стартној постави, донео је предност нашој репрезентацији у раној фази утакмице. Играо се 17. минут када је Немања Радоњић, после једне спуштене лопте главом Луке Јовића, искористио свој највећи квалитет, брзину, побегао свом чувару, преварио још једног дефанзивца домаће селекције и онда прибрано пласирао лоту на право место. Била је то практично прва права прилика на утакмици и одлична реализација Немање Радоњића.

У наставку првог дела игре Мађари су деловали опасније, били у прилици, после неких грешака на средини терена, да угрозе гол Дмитровића, пре свих Собослај који је у 35. минуту имао најбољу прилику када је са свега неколико метара главом гађао право у Дмитровића. И тај детаљ као да је био опомена за оно што следи, разменили су Мађари дупли пас испред нашег шеснаестерца, Калмар се лако нашао очи у очи са Дмитровићем и није му било тешко да у 39. минуту промени резултат на семафору.

Пред сам крај полувремена, Душан Тадић се нашао у одличној прилици, одиграо је повратни пас, али Лука Јовић, а онда и Немања Радоњић нису успели да упуте прави ударац и угрозе мрежу Мађара.

Нису селектори ништа мењали у полувремену, а у 53. минуту Србија је имала прилику после центаршута Дарка Лазовића и покушаја главом Немање Радоњића. Прве измене видели смо четири минута касније, мењала су оба селектора, а у нашем саставу Лазовића је заменио Гаћиновић. Неколико минута касније поверење су добили Марко Грујић и Филип Младеновић, а игру су напустили Немања Максимовић и Махаило Ристић. Србија је била близу другог гола у 81. минуту после покушаја Луке Јовића, а последње измене у нашем саставу биле су улазак Сергеје Милинковић – Савића и Фушана Влаховића уместо Душана Тадића и Немање Радоњића. И имала је Србија до краја меча поново веома добру прилику преко Луке Јовића, али Дибуш је спасио свој тим пораза.