КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП | УБЕДЉИВА, РУТИНСКА ПОБЕДА ЖЕНСКЕ „А“ РЕПРЕЗЕНТАЦИЈЕ ПРОТИВ СЕВЕРНЕ МАКЕДОНИЈЕ (ВИДЕО)

06.03.2020.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Пољак 2, 2:0 Пољак 8, 2:1 Роки 14, 3:1 Филиповић 45, 4:1 Дамјановић 49, 5:1 Чанковић 51, 6:1 Филиповић 53, 7:1 Радојичић 72, 8:1 Чанковић 90+2. Стадион: Колубаре у Лазаревцу. Судија: Шона Шукрула (Холандија). Жути картони: Роки (Северна Македонија). Црвени картон: Роки (Северна Македонија) 39.

СРБИЈА: Костић, Илић, Словић, Дамјановић, Стефановић (од 69. Станковић), Филиповић (од 69. Вуковић), Благојевић, Чанковић, Пољак, Мијатовић (од 77. Чубрило), Радојичић.

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА: Панчурова, Босеска (од 58. Димоска), Милеска, Николовска, Зивкиј (од 74. Дервиши), Ристовска, Трајковска, Начева, Максути, Роки, Андонова (од 80. Мустафа).

Наша најбоља женска репрезентација наставила је квалификације за пласман на Првенство Европе и после добре игре, рутински и убедљиво је савладала селекцију Северне Македоније – 8:1 (3:1).

У лепом амбијенту стадиона у Лазаревцу све је практично било решено после осам минута игре када је Алегра Пољак, после асистенција Тијане Филиповић и Јелене Чанковић, Србији донела два гола предности. Македонке су успеле да смање вођство преко веома добре Роки, али иста играчица је у 39. минуту добили други жути, аутоматски и црвени картон, тако се гошћама угасила и најмања нада. Убрзо је то потврдила Тијана Филиповић голом у сам смирај првог дела утакмице.

Наставак је донео репризу почетка меча када је Србија постигла два брза гола. Играо се 49, минут када је најпре Невена Дамјановић постигла четврти, а два минута касније Јелена Чанковић пети гол за нашу репрезентацију. У оба случаја је асистент била Тијана Филиповић, која је у 53. минуту, својим другим голом, наговестила катастрофу гостујуће селекције. Коначан исход за убедљивих 8:1 поставила је Јелена Чанковић у 90+2 минуту утакмице, претходно се у стрелце уписала и Марија Радојичић (72.).

Изабранице селектора Предрага Гроздановића одиграће 10. марта у Анталији пријатељски дуел против селекције Белорусије.