КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП U21 | "ОРЛИЋИ" ПОСЛЕ РУСИЈЕ ЖЕЛЕ БАРАЖ ЗА ПЛАСМАН НА ЕП (ВИДЕО)

19.11.2019.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Чалов 8, Сулејманов 44.Стадион: Чаир у Нишу. Судија: Хуан Мартинез Мануера (Шпанија). Жути картони: Машовић, Петровић (Србија), Ломовицки (Русија).

СРБИЈА: М.Илић, Марковић, Веселиновић (од 72. Видосављевић), Машовић, Нишић, И.Илић, Л.Илић, Н.Петровић (од 46. Бирманчевић), Ступаревић (од 62. Чумић), Јовељић, Аџић (од 72. Тедић).

РУСИЈА: Сафонов, Расказов, Дивејев, Евгењев, Лисов, Умаров, Кучаев (од 65. Глебов), Облиаков, Сулејманов (од 84. Глушенков), Чалов (од 72. Игњатиев), Ломовицки (од 84. Грулев).

Млада репрезентација Србије поражена је у Нишу од вршњака из Русије – 0:2(0:2) у квалификацијама за Првенство Европе које се 2021. године одржава у Словенији и Мађарској.

Србија је агресивно ушла у меч, али играо се осми минут када смо видели први озбиљнији напад Руса и примили смо гол. Сулејманов је избегао офсајд замку, а онда проследио лопту до Чалова који је лако решио ситуацију један на један са голманом Марком Илићем. Почетак који нисмо желели, али остало је још много да се игра.

И нису „орлићи“ пали, напротив гледали су што пре да устану, а најближи изједначењу били су већ у 23. минуту, када је Ступаревић упутио центаршут, Јовељић захватио лопту главом, а Сафанов врховима прстију дотакао лопту која се од стативе одбила у поље.

Није Србија деловала лоше како је то показивао резултат на семафору, али у 44. минуту Руси су преко Сулејманова дуплирали предност и тако поново искористили одсуство концентрације у игри наше задње линије. Утисак је да гости нису били толико бољи, али из две шансе постигли су два гола. Тренутак лош по „орлиће“, јер се ближио крај полувремена.

У наставку је селектор Илија Столица извршио прву измену, Његоша Петровића заменио је Бирманчевић, а играо се 52. минут када је шпански арбитар могао да досуди једанаестерац после једног играња руком у шеснаестерцу Русије, али није се чула пиштаљка.

Из игре је изашао и Ступаревић, кога је заменио Чумић. I управо је Чумић имао добру асистенцију за Видосављевића који се нашао у доброј шанси али његов покушај завршио је далеко од гола Русије. До краја није било прилика, селектори су извршили велики број измена и после свега, утисак је да ће Русија изборити пласман на Првенство Европе са прве позиције, а „орлићима“ остаје борба и нада да се изборе за другу позицију која води у бараж.

СЕЛЕКТОР ИЛИЈА СТОЛИЦА

„Прво да честитам репрезентацији Русије на победи. Примили смо голове у психолошки тешким тренуцима, покушали смо до краја утакмице да дођемо до тог једног гола који би верујем променио ситуацију на терену, нажалост у томе нисмо успели, имали смо неколико изгледних ситуација, од стативе до пар зицера. Не бих улазио у неке дубље ствари, да ли су постојале две или три руке у шеснаестерцу Русије, јер то су ствари на које не можемо да утичемо. Морамо да прихватимо пораз као саставни део неке наше приче. Сигурно да није све у овој групи завршено, и пре овог меча се видело да је било изненађења, остаје нам да се максимално припремимо за наставак квалификација и покушамо да се изборимо за пласман на Првенство Европе“ – рекао је селектор Илија Столица.

ЛУКА АЏИЋ

„Јако нам је тешко, имали своје шансе, али нисмо имали дан какав смо желели да имамо. Тешко нам је, дали смо све од себе, али сада морамо да се окренемо наредним утакмица у којима желимо добар резултат како би изборили пласман на Првенство Европе. Руси су се показали као дисциплинована екипа, тешко смо стварали шансе, тешко смо стварали вишак по боковима и кроз средину. Нисмо успели да покажемо наш квалитет, много нам је жао због тога, али то је фудбал, морамо даље. И не желим да тражимо алиби, али судија је могао да досуди два пенала, међутим то су ствари на које не можемо да утичемо“ – рекао је капитен Лука Аџић.