Вести

КВАЛИФИКАЦИЈЕ U19 | ОМЛАДИНЦИ ДЕКЛАСИРАЛИ ЛИТВАНИЈУ И ДОШЛИ НА КОРАК ОД ПЛАСМАНА У ЕЛИТ РУНДУ (ВИДЕО)

11.10.2019.

Омладинска репрезентација Србије (U19) савладала је у одличној представи убедљивим резултатом – 8:0(5:0) селекцију Литваније и дошла на корак од пласмана у елит рунду квалификација за одлазак на Првенство Европе.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Ераковић 6, 2:0 Л.Павловић 19, 3:0 Достанић 24, 4:0 Л.Павловић 29. (из једанаестерца), 5:0 Зукић 44, 6:0 Л.Павловић 68, 7:0 Достанић 90, 8:0 Радмановац 90+2. Стадион Земуна. Судија: Глен Ниберг (Шведска). Жути картони: Балаж (Србија), Лубас (Литванија).

СРБИЈА: Станковић, Радмановац, Балаж (од 73. Ђурковић), Ераковић (од 64. Стојановић), Стајић, Зукић, Новаковић (од 46. Новаковић), Л.Павловић, Стевановић (од 46. Великић), Достанић, Савић (од 66. Јочић).

ЛИТВАНИЈА: Урбиетис, Рашимавичиус, Душевичиус, Каледа, Балтрунас, Зебраускас, Парк (од 76. Дедура), Паулаускас (од 46. Зингертас), Пилукаитис (од 46. Лубас), Јансонас (од 86. Јудкунаитис), Климавичиус (од 46. Андриушис).

После нерешеног исхода у мечу првог кола са Румунијом (1:1) селекција Србија ушла је у меч са Литванијом као велики фаворит и ту улогу наш тим је оправдао већ после првих 45 минута игре. Ређали су се голови и прилике пред голом Литванаца и било је само питање са колико разлике ће „орлићи“ отићи на одмор. А гол разлика је важна из разлога што она може одлучивати о путнику у елит рунду квалификација.

У наставку је селектор Иван Јевић извршио неколико измена, јер Србију у последњем колу очекује важан дуел са Шпанијом која је данас била боља од Румуније (1:0). И било је голова, Лазар Павловић је трећи пут на овом мечу савладао литванског голмана, а Достанић други пут, у 90. минуту. За коначних и веома убедљивих 8:0(5:0) потрудио се Радмановац у 90+2 минуту.