КВАЛИФИКАЦИЈЕ U17 | ПРЕОКРЕТ И ПОДВИГ КАДЕТА СА 10 ИГРАЧА, ВАЖНА ПОБЕДА ПРОТИВ БЕЛОРУСИЈЕ

27.10.2019.

СТРЕЛЦИ: 0:1 Зинович 15, 1:1 Б.Крстић 39, 2:1 Б. Крстић 44. Стадион: Трактора у Минску. Судија: Николас Волш (Шкотска). Жути картони: Лазић, Цветићанин (Србија), Бруј, Зинович, Касараб, Галушко, Шетко (Белорусија). Црвени картон: Лазић (Србија) 33.

СРБИЈА: Ћопић, Бојат, Ђорђевић, Суботић, Лазић, Станковић, Петковић (од 72. Јеленковић), Бачанин (од 84. Ранђелов), Цветићанин (од 84. Стојановић), Б.Крстић (од 55. Милетић), Ајдар.

БЕЛОРУСИЈА: Кудравец, Лихаџиевски (од 46. Чернок), Бруј, Паркхоменка, Касараб, Нижник, Михњук (од 72. Кузњецов), Кунски (од 57. Латихов), Зинович, Михдалионак (од 46. Галушко), Шетко.

Када проради српски инат…Кадетска репрезентација Србије, после изненађујућег пораза од Летоније (1:2) у првом мечу првог круга квалификација за пласман на Првенство Европе, победила је у Минску селекцију домаћина, Белорусију – 2:1 (2:1).

Избараници селектора Дејана Бранковића остварили су прави подвиг, јер су од 33. минута због искључења Лазића, играли са играчем мање, а домаћин је водио тада 1:0 голом Зиновича у 15. минуту. И у тренуцима када би нека селекција пала, „орлићи“ су устали и до краја првог полувремена потпуно преокренули резултат. Јунак је био нападач Партизана Борис Крстић који је у само пет минута постигао два гола и вратио наду Србији да судбину проласка у елит рунду квалификација има у својим рукама.

У последњем мечу Србија се састаје 30. октобра са Мађарском која је данас савладала Летонију 3:0.