У 17

КАДЕТИ КОРАК БЛИЖЕ КОЛЕВЦИ ФУДБАЛА И ЕВРОПСКОМ ПРВЕНСТВУ, ВЕЛИКА ПОБЕДА ПРОТИВ ЧЕШКЕ -2:0(2:0)

21.03.2018.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Савић 26, 2:0 Савић 35. Стадион у Оломуцу. Гледалаца: око 500. Судија: Волен Чинков (Бугарска).Жути картони: Балаж (Србија).

СРБИЈА: Славковић, Радмановац, Балаж (од 80+2 Јовановић), Ераковић, Митровић, Белић, Илић, Јоцић (од 58. Купусовић), Видосављевић, Савић, Бурмаз (од 78. Лончар).
ЧЕШКА: Маркович, Залешак (од 41. Халаш), Хасала, Шимон, Кробот, Пенер, Вит, Косек, Жамбурек, Фирбахер, Радоста (од 51. Кадидек).
Сјајно издање и велика победа наше кадетске селекције против Чешке у првом мечу завршне рунде квалификација за пласман на Европско првенство које се у мају (04 – 20.) одржава у колевци фудбала, Енглеској.
Изабраници селектора Ивана Јевића ушли су у меч одважно, јасно стављајући до знања домаћину турнира са којом амбицијом је Србија дошла у Оломуц. Имали су наши момци контролу игре од првог минута, деловали сигурно у свим линијама тима, а резултат тога су и два гола из уџбеника. У оба случаја асистент је био капитен Милутин Видосављевић а стрелац Драгољуб Савић. Колико је сјајни кадет Чукаричког стварао проблеме својим чуварима најбоље говоре уводни минути наставка када је селектор домаће репрезентације извео из игре Залешака који никако није могао да изађе на крај са Видосављевићем.

Селектор Јевић прву измену, како би освежио екипу, извршио је у 58. минуту када је Купусовић заменио Јоцића,а затим је у 72. Лончар ушао у игру уместо Бурмаза. Довољно да се сачува контрола, задржи ритам који није дозвољавао Чесима да учине нешто више.
У другом мечу наше групе Украјина и Шпанија су играле нерешено (1:1), а „фурија“ је стигла до изједначења тек у зауставном времену. Србија 24. марта игра са Украјином (14,30), а три дана касније ривал нам је Шпанија (14,30).
У првом кругу квалификација наши кадети су били убедљиви, три мече и три победе против Гибралтара (7:0), Норвешке (2:1) и Грчке (3:2).