ФУТСАЛ „А“ СЕЛЕКЦИЈА | СЈАЈНА ИГРА И РЕВАНШ СРБИЈЕ, САВЛАДАНА ПОЉСКА, ПОБЕДА ЗА КРАЈ УСПЕШНЕ 2019.

26.11.2019.

Најбоља футсал репрезентација Србије славила је у другом мечу против Пољске – 5:3 (2:1) пред наступајући други круг квалификација за пласман на Првенство света. Била је ово и победа за крај успешне 2019. године за наше футсалере.

И претходног дана изабраници селектора Горана Иванчића приказали су добру игру у мечу који је одлучен тек у последњем минуту, а у реваншу смо видели поново добро лице и овога пута победу која диже самопоуздање пред дуеле са Шпанијом, Украјином и Француском.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Лешчак 10:07, 1:1 Заставник (аутогол) 12:23, 1:2 Ракић 18:50, 2:2 Кубик 23:35, 2:3 Вукадиновић 27:36, 3:3 Солецки 29:41, 3:4 Матијевић 29:50, 3:5 Петров 35:40. Дворана у Јелч Ласковице. Судија: В. Радуловић, Д. Грабовски.

ПОЉСКА: Калужа, Лопуш, Заставник, Крецел, Лутецки. Лешчак, Петрушко, Видуж, Крецел, Марек, Војчеховски Кубик, Гладчак, Солецки, Шчишек, .

СРБИЈА: Вулић, Петров, Ракић, Томић, Ристић, Симић.Вукадиновић, Момчиловић, Стојковић, Пешић, Радовановић, Рамић, Алексић, Матијевић.

Домаћин је први дошао до вођства, али до краја првог дела игре Орлови су успели да направе резултатски преокрет. У наставку је било дилеме по питању коначног исхода све до десет минута пре краја, а онда је прво Матијевић, затим и Петров, потврдио заслужену радост наше селекције.

Турнир групе Б Елитне рунде квалификација за СП 2020, игра се у Нишу крајем јануара 2020.а противници су нам Шпанија, Украјина и Француска.