ФИФА ФУТСАЛ СВЕТСКИ КУП | ХРАБРА СРБИЈА, РИКАРДИЊО ВИДЕО ЛАЗАРЕВИЋА, ПОРТУГАЛ СРЕЋНИЈИ У ПРОДУЖЕТКУ

24.09.2021.

Футсал репрезентација Србије поражена је у осмини финала ФИФА Светског купа после продужетка од Португала – 3:4 (2:2, 0:2 ). Орлови су одиграли фантастичан меч, имали минус после 20 минута игре, али онда сјајним издањем у наставку, головима феноменалног Јована Лазаревића успели су да анулирају предност актуелног првака Европе. Уследили су продужеци и рекли бисмо срећни голови Португала за пролаз у наредну рунду.

СТРЕЛЦИ: 1:0 Рикардињо 14, 2:0 Андре Коељо 15, 2:1 Лазаревић 23, 2:2 Лазаревић 28, 3:2 Варела 43, 4:2 Варела 43, 4:3 Ракић 50. Дворана у Каунасу.

ПОРТУГАЛ: Бебе, Сесилио, Б.Коељо, Матос, Рикардињо. Ангело, Брито, А.Коељо, Хуго, Жезус, Мендонка, Пако, Варела, Зики.

СРБИЈА: Аксентијевић, Алексић, Лазаревић, Рајчевић, Томић. Јосимовић, Коцић, Милосављевић, Петров, Поповић, Пршић, Радовановић, Ракић, Рамић.

Окршај две моћне футсал селекције показао је све чари фудбала на петопарцу, магије великих мајстора ове игре. Португалу је припало прво полувреме, а први од два гола актуелног првака Европе, дело је Рикардиња, по многима најбољег играча света. Потез петом, у пуном налету, после једне контре Португала и утисак је да само Рикардињо може да постигне овакав гол. Минут касније нови гол, сада је А.Коељо био стрелац, поново после једне контре. Имали су и Орлови прилика, али Португал је отишао са великим плусом на одмор.

Наставак је донео ново лице Србије, храбру, одважну селекцију која је свету подарила „новог Рикардиња“ у лику Јована Лазаревића.  Невероватна два гола је постигао феноменални Лазаревић. Први после трка по десној страни и ударца на којем и Рикардињо може да му позавиди. Бебе није стигао ни руке да подигне, лопта је само фијукнула изнад његове главе и завршила у мрежи. Вратили смо се у игру, али требао је још један гол да дефинитвно Португал буде у благом нокауту. И поново је на сцену ступио Лазаревић. Био је то слободан ударац за наш састав, играчи Португала су покрили све прилазе мрежи, али Лазаревић је видео оно што нико није на терену. Видео је пукотину, упутио јак ударац и донео заслужено изједначење Србији. Невероватна утакмица две фантастичне репрезентације. До краја меча било је прилика на обе стране, али после 40 минута игре резултат је остао – 2:2.

Уследили су продужеци, а Португал је доста срећно после три минута игре постигао два гола. У другом продужетку судије су после једне ВАР ситуације одлучиле да не досуде пенал за Србију, без обзира што је један играч Португала играо руком. Није било предаје, играли смо са „голманом у пољу“, успели да постигнемо гол преко Ракића и поред неких спорних судијских одлука. Остало је 4:3 за Португал, али за све приказано честитке Орловима.