Вести

ЦРНА ТАЧКА ЦРВЕНО - БЕЛИХ У НИКОЗИЈИ | ЦРВЕНА ЗВЕЗДА БЕЗ ТРЕЋЕГ УЧЕШЋА У ЛИГИ ШАМПИОНА

16.09.2020.

После два узастопна учешћа српски шампион  се опростио од такмичења у Лиги шампиона. После напорних  120 минута одлучивали су пенали, а лоптица је у пенал рулету стала на поље кипарског представника: Омонија – Црвена звезда – 1:1 (1:1) – 4:2

СТРЕЛЦИ: 1:0 Луфнер 31, 1:1Иванић 45 – пеналима 4:2

Стадион: ГСП. Судија: Крис Каванаг (Енглеска)

ОМОНИЈА: Фабиано, Ланг, Хубочан (од 90+3. Кусулос), Луфтнер, Лежијакс, Папулис (од 98. Лојзу), Жорди Гомез, Воиктор Гомеш, Тијаго (од 118. Асанте), Баутек, Какулис (од 65. Сене).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Гобељић, Дегенек, Милуновић, Родић (од 105. Гајић), Саного, Бен, Иванић (од 81. Јованчић), Канга, Катаи (од 100. Гаврић), Вукановић (од 89. Фалчинели).

Домаћи састав је дошао у вођство из прекида у 31. Минуту, а пред полазак на одмор наш шампион је успео да изједначи голом Иванића. Није било голова у наставку меча, ушло се у продужетке, а затим су о победнику одлучивали пенали. Кипрани су били сигурни четири серије, а код цвено-белих нису били успешни Милош Дегенек и Дијего Фалчинели.