U17 | USPEO REVANŠ KADETA U PROVERI SA SLOVAČKOM, ALEKSA DAMJANOVIĆ DONEO PREOKRET

26.09.2024.

Dobro izdanje kadetske reprezentacije Srbije (U17) u drugoj proveri sa Slovačkom, uspeo revanš i pobeda posle preokreta i mnogo uzbuđenja – 1:2 (1:0). Domaćin je slavio pre dva dana (2:0), na istom mestu, u Sportskom centru slovačkog saveza u Senecu, a posle uvodnih minuta i ranog vođstva Slovačke, činilo se da će sve biti repriza. Do izražaja je ipak došao jak karakter ove generacije naših igrača. Selektor Radoslav Batak izvršio je u nastavku susreta veliki broj izmena, sačuvao energiju i intezitet neophodne za promenu rezultata, a igrač odluke bio je Aleksa Damjanović. Momak koji iza sebe već ima učešće na kadetskom Prvenstvu Evrope, najpre je u 88. minutu doneo izjednačenje, posle VAR implementacije i penala u korist Srbije, a zatim u zaustavnom vremenu doneo zasluženu radost sebi i saigračima. Posle dobro izvedenog kornera, Damjanović je bio najviši u skoku i doneo pobedu Srbiji. Ovo je izabranicima selektora Radoslava Bataka bio poslednji test pred start (prvi krug) u kvalifikacijama za Prvenstvo Evrope.

STRELCI: 1:0 Lerint (penal) 4, 1:1 Damjanović (penal) 88, 1:2 Damjanović 90+4. Sportski centar FS Slovačke u Senecu. Sudija: Andrej Čomi.

SLOVAČKA: Gramblička, Gurbar, Petrovčin, Vrabel, Kodaj, Koribski, Greha, Lerint, Rajčan, Kasana, Rajnoha.

SRBIJA: M. Popović, Baucal (71. Šrijelj), Nikolić (54. Marinković), Jokić (46. Mirković), Đurović (80. S. Petrović), Ostojić (71. Matijašević), Ivković (80. Krajcar), Ibrović – Flečer (80. Jovanović), Radović (46. Zarić), Đokanović (71. Damjanović), Roman (54. A. Petrović).