Petak, 04.01.2019

ZIMSKA ŠKOLA FSS OD 10.DO 21.JANUARA,NOVI KONCEPT RADA I KOORDINATOR BORISLAV CVETKOVIĆ, CILJ DA SE DEFINIŠE SRPSKA ŠKOLA FUDBALA

 

Zimska škola FSS biće održana od 10.do 21. januara u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi, a pod lupom Instruktorske službe FSS biće igrači generacije 2004, 2005,2006. i 2007.

Novi kordinator Instruktorske službe FSS je Borislav Cvetković, proslavljeni fudbaler Crvene zvezde, a od januara 2019. Instruktorska služba FSS radiće po novom programu. Nosilac stručnog dela Programa instruktorske službe biće Dalibor Zorko.


Naime, od 15. novembra 2018. postavljen je novi koncept rada i imenovani su regionalni i okružni instruktori, koji ce raditi na sprovodjenju ovog programa za predtakmičarske uzraste. Plan je da se definiše srpska škola fudbala u mladjim uzrastima, koja bi se bazirala na srpskom talentu, tradiciji i identitetu. Cilj je kreirati jedinstvenu metodologju rada, koju bi sprovodili i klubovi a sve sa željom da zajednički dođemo do modela igrača za budući period za ostvarivanje vrhunskih klupskih i reprezentativnih rezultata.


Reprezentativni kodeks će biti sastavni deo ovog programa, a pažnja ce biti usmerena na podizanje svesti o značaju obrazovanja. U ovu ideju je aktivno uključena trenerska organizacija, a vodeći klubovi su iskazali otvorenost za saradnju u implementaciji ovog programa.Pored trenažnih aktivnosti biće sprovedena motorička i psihološka testiranja u saradnji sa proverenim partnerom Zavodom za sport i medicinu sporta.


GENERACIJA 2004 – Mihajlo Vojvodić (Crvena zvezda), Dejan Davidović (Zemun), Božidar Đurović (Voždovac), Ognjen Stojković (OFK Beograd), Dimitrije Tabaković (Brodarac), Mateja Gluščević (Crvena zvezda), Mihajlo Spasojević (Čukarički), Marko Lazetić (Crvena zvezda), Vanja Vlahović (Partizan), Viktor Radojević (Crvena zvezda), Mateja Stepanović (Partizan), Isak Mašović (Novi Pazar), Mirsad Miraljemović (Pazar juniors), Đorđe Glavenić (Javor), Luka Stojanović, Veljko Olujić (Partizan), Luka Laban (Napredak), Boris Smiljković (Real Niš), Marko Đorđević (Dubočica, Leskovac), Đorđe Milojković (OFK Paraćin), Nikola Spasić (Radnički, Niš), Siniša Tanjga (Vojvodina), Vanja Kopunović (Spartak), Jovan Budaj (Vojvodina), Dragan Trninić (Vojvodina), Danilo Janjatović (Radnički, Zrenjanin), Strahinja Miletić (Sartak), Milan Tešanović (Zemun), Mihajo Petković (Partizan), Andrija Stoiljković (Rad).


GENERACIJA 2005 – Luka Lijeskić (Brodarac), Stefan Marinković (Crvena zvezda), Mateja Mirković (Real, Niš), Nikola Milojković (Radnički, Kragujevac), Nikola Bukumira (Kiker, Kraljevo), Luka Borović (Javor), Vukašin Arsić (Mladi radnik), Mateja Radonjić (Real, Niš), Stefan Miladinović (Real, Niš), Mladen Mitrović (Dubočica), Aleksa Cvetković (Šampion, Leskovac), Milan Majstorović (Vojvodina), Dario Janjić (Mladi vukovi, Kikinda), Bogdan Mirčetić (Mladost, Lukićevo), Ranko Kljajić (Spartak), Mirko Nikolašević (Vojvodina), Ognjen Krajnović (Partizan), Mateja Stojanović (Partizan), Jovan Šljivić (Crvena zvezda), Veljko Nikolić (Brodarac), Veljko Ilić (Brodarac), Mateja Bubanj (Crvena zvezda), Jovan Mijatović (Crvena zvezda), Lazar Majstorović (Čukarički), Lazar Đurić (Crvena zvezda), Nikola Skrbonja (Partizan).


GENERACIJA 2006 – Mihajlo Ilić (Duel, Kruševac), Aleksandar Stančić (Dunav, Prahovo), Mateja Jeftić (Duel, Kruševac), Danilo Radovanović (Real, Niš), Ognjen Marković (Jagodina), Dimitrije Janković (Fri Kik, Niš), Ignjat Vasić (Šabac), Aleksa Bošković (Radnički, Kragujevac), Andrej Petrović (Apolon, Kraljevo), Uroš Sremčević (Radnički, Kragujevac), Vesko Vuković (Kiker, Kraljevo), Ognjen Nikolić (Presing, Požarevac), Marko Radojević (Gaučosi, Čačak), Dušan Milidragović (Sporto,Zrenjanin), Marko Buljovčić (Spartak), Boris Strabić (Sirmijum, Sremska Mitrovica), Adam Konja (TSC Bačka), Lazar Jovanović (Vojvodina), Mihajlo Butranović (Vojvodina), Alek Ramadani (Crvena zvezda), Andrej Vlaisavljević (Brodarac), Zoran Alilović (Partizan), Ivan Trač (Partizan), Andrej Mladenović (Crvena zvezda), Duša Žagar (Kampione), Vanja Dragojević (Partizan), Luka Makijević (Kampione), Vuk Dragović (Rad), Luka Mićić (Crvena zvezda), Miloš Aranđelović (Čukarički).

GENERACIJA 2007 – Jovan Miladinović (Kiker, Kraljevo), Filip Dostanić (Crvena zvezda), Lazar Balević (Duel), Viktor Kostović (Kosmet), Andrija Maksimović (Raška), Stefan Andrić (OFK Senjak, Valjevo), Đorđe Ranković (OFK Senjak, Valejvo), Luka Ranković (Vašarište, Kragujevac), Uroš Ranković (Šumadija, Aranđelovac), Jovan Đalović (Sušica, Kragujevac), Ognjen Vulović (Šumadija, Kragujevac), Aleksa Vasilić (OFK Požega), Ognjen Milić (Partizan), Jovan Milosavljević (Brodarac), Filip Kazemipur (Parzizan), Strahinja Stojković (Crvena zvezda), Matija Popović (Čukarički), Petar Manojlović (Crvena zvezda), Mihajlo Cvetković (Šampion Nais, Niš), Matija Vučić (Duel), Viktor Stojanović (Radnički, Niš), Ognjen Popović (Real, Niš), Uroš Đorđević (Duel), Marko Miletić (Kopernikus), Lazar Veselica (Spartak), Denis Malica (Dinamo, Pančevo), Aleksandar Eremić (Proleter, Zrenjanin), Luka Obradović (Vojvodina), Stefan Anđelković (Mondijal, Pančevo), Andrej Popov (Akademija Bambi), Konstantin Karan (Sporto).


STRUČNI ŠTAB:


Borislav Cvetković, koordinator
Dalibor Zorko, nosilac programa
Jovica Lakić, instruktor FSV
Aleksandar Stevanović, instruktor FSV
Željko Kalajdžić, instruktor FSB
Željko Miković, instruktor FSB
Radmilo Ivančević, instruktor FSRZS
Boban Lazić, instruktor FSRIS
Darko Milisavljević, okružni instruktor
Rašo Babić, okružni instruktor
Predrag Simić, okružni instruktor
Branko Aćimović, okružni instruktor
Milan Đorđević, okružni instruktor
Milan Tošić, okružni instruktor
Slobodan Filipović, okružni instruktor
Sašo Đurasović, okružni instruktor
Jadranka Mandić, doktor
Aleksandar Miletić, fizioterapeut
Dušan Šaranović, trener analitičar
Dragan Bajić, trener golmana
Voja Milosavljević, trener
Miljan Mutavdžić, okružni instruktor
Vladimir Stević, okružni instruktor
Boban Mankovjanović. okružni instruktor
Miloš Penić, okružni instruktor
Marko Jovanić, okružni instruktor
Željko Milošević, okružni instruktor